free bootstrap themes
Mobirise

Навіщо бджолярам потрібен сільськогосподарський обслуговуючий кооператив?

Це неприбуткова організація, її діяльність направлена не на збагачення цієї установи, а на збагачення членів кооперативу. Прибуток отримують пасічники які є членами цього кооперативу. А раз так, то кожен пасічник може вважати кооператив своїм підприємством, бо воно працює на нього.
Детальніше...

Ви бджоляр, який в кінці сезону має певну кількість меду.
Які є можливості збуту? 

  1. Роздрібна торгівля.  Друзі, знайомі, ринок і таке інше. В цьому випадку вам ніякі організації не потрібні.
  2. Здати заготівельнику.  Але яка б ціна не була, певну частку грошей бджоляр недоотримує. Ці кошти може заощадити кооператив. Для цього кооператив підписує договір з підприємством куди постачають мед заготівельники, або з іншим покупцем і здає мед напряму. Залишається домовиться за аналізи і транспорт заощадивши свої гроші.
  3. Прямі поставки. Бджоляр може знайти в Інтернеті підприємства яким мед потрібен у виробництві своєї продукції або для роздрібної торгівлі. Постає питання, як з ними працювати не маючи юридичної особи та безготівкового рахунку. Щоб відкрити рахунок треба відкривати підприємницьку діяльність, займатися бухгалтерією, сплачувати податки. Ось тут і потрібен кооператив. Податки сплачувати не потрібно, бухгалтерією займається бухгалтер кооперативу. Пасічник постачає мед покупцю, покупець перераховує гроші згідно договору з кооперативом, кооператив усі кошти віддає пасічнику (пам’ятаєте «неприбутковий»), за винятком затрат при продажу які документально підтверджені.

Узагальнюючи вище сказане робимо висновок, що для членів кооперативу головним завданням є знайти покупця, якого би задовольняла ціна. Якщо пасічник домовився з покупцем про якість, кількість, тару, час поставки і ціну, то всі інші питання, зв’язані з документацією, безготівковою оплатою та інше, бере на себе кооператив.

Що заважає пасічникам об’єднуватись у кооперативи?

По перше, слово «кооператив» асоціює зі словом «колхоз». Але кожен пасічник в кооперативі залишається як і був самостійним виробником бджолопродуктів і об’єднання цих продуктів відбувається тільки за згодою пасічника і втому випадку коли в цьому є економічна доцільність.
По друге дуже мало практичної інформації стосовно кооперативів, тому що їх дійсно мало і тому що кооперативи це реальні конкуренти усіх перекупнів. Пасічник , за допомогою кооперативу, має інструмент якого у нього не вистачало для співпраці з кінцевим підприємством. У пасічника з’явилась можливість напряму працювати з любим підприємством країни або навіть світу.

Вважаю що процес створення кооперативів в Україні не минути, тому що тільки сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи дають реальну можливість пасічникам збільшити свої матеріальні здобутки. Але перед тим як створювати новий кооператив, треба подумати над тим, що може краще приєднатись до вже існуючих. Маленький кооператив не задовольнить об’ємів за які платять гарні гроші. Раджу не розпорошувати зусилля, а об’єднавшись допомогти собі зробити свою діяльність вигіднішою.

Aдреса

51400, Україна,
Павлоград,
вул. Тельмана 2-б

Контакти

Шевченко Геннадій
+38 050 59 703 66
Зайченко Олександр
+38 099 05 942 19
Крутько Олександр (Дніпро)
+38 067 63 026 63

 

Email: kvitka15@i.ua

Наші друзі